Apel upamiętniający ofiary powstania w getcie warszawskim z 1943r.
W dniu dzisiejszym odbył się w naszej szkole apel upamiętniający 83-rocznicę powstania w getcie warszawskim, które wybuchło 19 kwietnia 1943 roku i w którym śmierć ponieśli Żydzi – dorośli, młodzież a nawet dzieci. Powstanie to było największym zrywem zbrojnym Żydów w trakcie II wojny światowej.
Akcja Żonkile, w ramach której odbył się w naszej szkole apel, jest kampanią społeczno-edukacyjną organizowaną przez Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, a patronat nad nią pełni Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Akcji towarzyszy hasło "Łączy nas pamięć", które podkreśla siłę wspólnoty, znaczenie solidarności, potrzebę dialogu ponad podziałami, pamięć o przeszłości jako jedną z nadrzędnych wartości, które nas jednoczą i nadają nam wspólną tożsamość – niezależnie od światopoglądu czy sympatii politycznych.

- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!