Ślubowanie klasy 1
Ślubowanie klasy I
W dniu Patrona Szkoły, Jana Pawła II, czyli 16 października 2024r., odbyło się uroczyste ślubowanie uczniów klasy I. W uroczystości wzięli udział zaproszeni goście, sołtysi okolicznych wsi, z których dojeżdżają uczniowie naszej szkoły, a także rodzice Pierwszoklasistów, nauczyciele i wszyscy uczniowie szkoły.
Uroczystość poprowadziły uczennice klasy VIII – Julia Czarnecka oraz Zuzanna Mazur, które na początku przywitały wszystkich gości oraz najważniejsze osoby – Pierwszoklasistów oraz ich rodziców i przybyłych krewnych. Następnie prowadzące zaprosiły do obejrzenia i wysłuchania krótkiego programu artystycznego przygotowanego przez starszych kolegów -kl. V, II oraz program przygotowany przez klasę I. Pani Dyrektor Małgorzata Zdrojewska wygłosiła przemówienie. Uczniowie klasy I złożyli również kwiaty i znicz przy obrazie Jana Pawła II. Następnie wprowadzono sztandar szkoły, odśpiewano hymn państwowy, po czym nastąpiło uroczyste ślubowanie i pasowanie przez Panią Dyrektor na ucznia klasy I, przy którym nasi wzorowi Pierwszoklasiści obiecywali być dobrymi uczniami.
W dalszej części uroczystości prowadzące wręczyły drobne upominki od Samorządu Szkolnego, Pani Dyrektor również przekazała naszym uczniom prezenty. Głos zabrali również przedstawiciele Rady Rodziców, sołtysi oraz Pani policjantka z Komendy Powiatowej Policji w Drawsku Pomorskim i również podarowali uczniom drobne upominki. Na zakończenie odśpiewano hymn szkolny.
Witamy Was Drodzy Pierwszoklasiści w społeczności naszej szkoły!



- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!