Lekcja w kinie
Lekcja w kinie
14 listopada uczniowie naszej szkoły z klas O-VIII brali udział w ,,Lekcji w kinie” – zajęciach profilaktycznych. Lekcja w kinie obejmowała prelekcję do omawianego tematu prowadzoną przez aktora i była przeplatana prezentacją multimedialną, wspierającą omawiany temat.
Tematyka zajęć dla klas O-III dotyczyła emocji, ich nazywania, rozpoznawania i sposobów radzenia sobie z trudnymi emocjami. Po prelekcji uczniowie obejrzeli piękny film ,,Louis i obcy” nawiązujący do tematyki prelekcji.
Uczniowie z klas IV-VIII wysłuchali informacji na temat : czy social media mogą być toksyczne? Po prelekcji zaś również obejrzeli film ,,Dancing Quenn” nawiązujący do omawianego tematu.
Poza lekcją w kinie nasze dzieci i młodzież odwiedziły również Miejską i Powiatową Bibliotekę Publiczną im. Stefana Żeromskiego w Drawsku Pomorskim, w których odbyli ciekawe lekcje biblioteczne. Grupa młodsza została zapoznana podczas lekcji z bardzo ważnym kodeksem czytelnika, ponadto wysłuchaliśmy baśni ,,Brzydkie kaczątko” i na koniec nawiązując do dnia postaci z bajek wykonaliśmy interesujące prace plastyczne związane z najbardziej znanymi postaciami z bajek.
Starsza grupa, czyli uczniowie klas IV-VIII mieli okazję zobaczyć jak wygląda biblioteka, jakie są działy, jak wygląda pracowania multimedialna i jak korzystać z jej zasobów, jak zapisać się do biblioteki. Ponadto przedstawiono uczniom prezentację dotyczącą poszczególnych etapów powstawania książki.
Dzieci z klas O-III uczestniczyły również w zajęciach plastycznych w Ośrodku Kultury w Drawsku Pomorskim, gdzie różnorodnymi technikami wykonywali prace plastyczne o tematyce zimowej i bożonarodzeniowej.



- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!