Obchody Tygodnia Liczby Pi w dniach 13.03.2026 r. – 20.03.2026 r.
Obchody Tygodnia Liczby Pi w dniach 13.03.2026 r. – 20.03.2026 r.
W dniach od 13 marca do 20 marca 2026 r. w naszej szkole obchodzony był Tydzień Liczby Pi, którego celem było popularyzowanie matematyki wśród uczniów oraz rozwijanie ich zainteresowań poprzez zabawę i różnorodne aktywności. Organizatorem całej imprezy była pani Agnieszka Habasińska.
W trakcie całego tygodnia uczniowie uczęszczający do świetlicy szkolnej uczestniczyli w licznych działaniach o charakterze matematycznym i kreatywnym. Dzieci kolorowały rozety matematyczne z kół, rozwijając przy tym wyobraźnię geometryczną i zdolności manualne. Dużym zainteresowaniem cieszyły się także zagadki logiczne oraz krzyżówka matematyczna, która była wywieszona od poniedziałku do piątku. Uczniowie chętnie podejmowali się jej rozwiązania w wolnym czasie. Nie zabrakło również aktywności ruchowej – podczas zabawy w kalambury dzieci prezentowały różne figury geometryczne, co sprzyjało nauce poprzez ruch i integracji grupy.
W dniu 13.03.2026 r. zakończony został konkurs plastyczno-matematyczny pt. „Sztuka dla matematyki – liczba Pi”. Uczniowie wykazali się dużą kreatywnością, łącząc wiedzę matematyczną ze sztuką.
We wtorek podczas lekcji matematyki odbył się quiz pt. „Czy pamiętasz cyfry liczby Pi?”. Uczniowie rywalizowali w zapamiętywaniu rozwinięcia dziesiętnego liczby Pi. Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:
I miejsce – Julia Kosobucka (kl. VII) – 37 cyfr,
II miejsce – Lena Lebiecka – 15 cyfr,
III miejsce – Mateusz Gajewski – 14 cyfr.
W ramach obchodów uczniowie przygotowali również filmy edukacyjne dotyczące liczby Pi:
klasa V – „Liczba Pi w przedmiotach użytkowych na co dzień”,
klasa VI – „Liczba Pi w przyrodzie”,
klasa VIII – „Liczba Pi w fizyce”.
Filmy zostały zaprezentowane podczas apelu w czwartek, po zakończeniu konkursu matematycznego.
W dniu 19.03 (czwartek) odbył się konkurs matematyczny „1 z 10”, w którym uczestniczyło 13 uczniów z klas VII–VIII. Do finału zakwalifikowało się 11 uczniów. Wyniki konkursu były następujące:
I miejsce – Bartosz Urbanik (kl. VII),
II miejsce – Jan Strugała (kl. VIII),
III miejsce – Jakub Antosik (kl. VII).
Tego samego dnia, w ramach obchodów Święta Liczby Pi, uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym „Kangur” na poziomach maluch i kadet.
Podsumowując, Tydzień Liczby Pi był czasem pełnym zaangażowania, radości i nauki poprzez zabawę. Uczniowie chętnie uczestniczyli w przygotowanych działaniach, rozwijając swoje umiejętności matematyczne oraz współpracę w grupie.


- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!